BIZZIT S.A.
Mokotowska 4/6 lok.108, 00 - 641 Warszawa

biuro: Pn-Pt 7:00-15:00

Agencja SEO/SEM Warszawa

, marketing w internecie, prowadzenie kampanii reklamy Google Ads, pozycjonowanie stron Warszawa, Katowice, Wrocław ...cała Polska!

Bizzit S.A. to Mistrz Polski 🥇 pozycjonowania stron w zawodach SEO z 2008 roku!
formularz kontaktowy

Co to jest pozycjonowanie stron?
Dlaczego warto pozycjonować stronę?
Na czym polega pozycjonowanie stron?
Tworzenie contentu, czyli dobre treści wspierające pozycjonowanie
Optymalizacja strony a pozycjonowanie
Projektowanie UX/UI, czy ma wpływ na pozycjonowanie?
Link building, cytowania jako podstawa pozycjonowania
Pozycjonowanie lokalne, na czym polega?

Co to jest pozycjonowanie stron?

co to jest pozycjonowanie stron?Pozycjonowanie stron, czyli inaczej SEO (Search Engine Optimization), to działania, które mają na celu poprawienie pozycji danej strony internetowej w naturalnych wynikach wyszukiwania. Chodzi tu o tak zwane wyniki organiczne, które nie są uzyskiwane przez żadną płatną formę reklamy ani nie przynależą do linków sponsorowanych. Za ich wyświetlanie i ustalanie kolejności odpowiadają algorytmy wyszukiwarki opracowane tak, by wyniki jak najlepiej odpowiadały potrzebom użytkownika.

To, na której pozycji dana strona zostanie wyświetlona wśród wyników organicznych, zależy między innymi od cytowań (linków do strony), wartości merytorycznej i użytych określonych słów kluczowych. Algorytm wyszukiwania stosowany przez Google uwzględnia zresztą ponad 200 czynników, w tym takie jak wiek domeny, reputacja firmy, użyteczność strony oraz ilość zewnętrznych linków, które do niej prowadzą.

 

Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Czy pozycjonowanie rzeczywiście zwiększa szanse na dotarcie do potencjalnych klientów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczyłoby przytoczyć fakt, że z narzędzi Google w celu wyszukiwania informacji i produktów korzysta aż 97% internautów w Polsce. Wynika z tego, że wysoka pozycja strony w wyszukiwarce ma realny wpływ na to, do jak wielu klientów dotrzesz ze swoją ofertą.

Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania wpływa na zwiększenie liczby odwiedzin strony.

Co więcej, umożliwia dotarcie do właściwych odbiorców. Co przez to rozumieć? Produkt lub usługa skierowana jest do określonej grupy docelowej, np. szukający usługi pozycjonowania strony przez agencję SEO z Warszawy, będą wpisywać pozycjonowanie stron Warszawa i inne podobne frazy. Natomiast tradycyjna reklama to jednak narzędzie, które działa trochę na ślepo - trafia do ogółu odbiorców. Nie jest więc selektywna. Nawet jeśli dotrze do szerokiego grona, to niekoniecznie akurat do tych, którzy będą mieć potrzebę nabycia danego produktu bądź skorzystania z usługi. Przy pozycjonowaniu wygląda to inaczej, ponieważ na ofertę trafią właśnie te osoby, które związanego z nią produktu lub usługi potrzebują (wyrazili potrzebę przez frazę wyszukiwania) i aktywnie poszukują.

 

Dziś za pośrednictwem internetu można dotrzeć do szerszego grona odbiorców łatwiej niż za pomocą innych form promocji. Jeśli firma zaznaczy w sieci swoją obecność, zostanie prawdopodobnie zapamiętana przez internautów i stanie się rozpoznawalna. Dlatego im lepsza pozycja w wyszukiwarce, tym lepiej. Nie chodzi tu tylko o kwestię rozpoznawalności, ale również zaufania. Klienci większym zaufaniem darzą strony zajmujące wysokie pozycje w wyszukiwarce. Wielu z nich sprawdzając wyniki wyszukiwania, ogranicza się tylko do kilku pierwszych.

Taka forma promocji firmy i prowadzonej przez nią działalności ma praktycznie nieograniczony zasięg, a dodatkowo, jeśli wziąć pod uwagę koszty pozyskania jednego klienta, okazuje się to tańsza opcja od innych marketingowych strategii. Reklamy w internecie, telewizji czy radiu, pozwalające, podobnie jak pozycjonowanie, dotrzeć do dużej liczby odbiorców, są kosztowniejszą opcją.

 

Warto też zwrócić uwagę, że pozycjonowanie jest procesem, który w pewnym stopniu sam się napędza, jeśli odpowiednio się go zainicjuje. Wyższa pozycja strony wpłynie na większą liczbę odwiedzin. Jeżeli sama strona będzie bogata w treści atrakcyjne i przydatne dla odwiedzających, zyska ona rozpoznawalność, a zadowoleni użytkownicy będą mogli umieszczać w innych miejscach w internecie odnośniki do niej, co dodatkowo wesprze efekty pozycjonowania.

 

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Jak wynika z powyższego, pozycjonowanie polega właśnie na takim dostosowaniu strony pod kątem algorytmów wyszukiwarki, by podwyższyć jej pozycję wśród wyników naturalnych. Ale w jaki sposób się to robi?

Aby poprawić pozycję strony, stosuje się różne praktyki. Działania onsite, czyli na samej stronie, obejmują dostosowanie strony do algorytmów wyszukiwarki, a zatem wplatanie słów kluczowych, edycję kodu i opracowywanie unikalnych treści o wysokiej wartości merytorycznej. Działania poza stroną, czyli offsite, polegają natomiast między innymi na pozyskiwaniu dla niej wartościowych linków z innych stron.

 

Tworzenie contentu, czyli dobre treści wspierające pozycjonowanie

content marketing, tworzenie treściWażnym elementem pozycjonowania jest tworzeniu contentu, czyli po prostu treści. Chodzi tutaj zarówno o tekst jak i grafikę, które znajdą się na stronie. Trzeba opracować je w taki sposób, aby dostarczyć internautom treści, które będą chcieli czytać - wartościowe, ciekawe, odpowiadające na nurtujące ich pytania, pomagające rozwiązać konkretny problem.

Powinny być też podane w przystępny sposób, aby nie sprawiały trudności w odbiorze - tutaj ważny jest zarówno sposób, w jaki formułowane są zdania, jak i estetyka tekstu, a więc podział na akapity, śródtytuły, punktowanie i boldowanie. Content oczywiście tworzony jest nie tylko pod odbiorcę, ale również przy wzięciu pod uwagę algorytmów wyszukiwarki, tak aby mogła ona zidentyfikować temat i pokazywać stronę osobom, które właśnie takich treści poszukują.

 

Stąd bierze się konieczność wplatania w treść słów kluczowych. Musi to być zrobione umiejętnie. Najprościej ujmując, Google bierze pod uwagę keyword density, czyli wyrażoną procentowo wartość nasycenia frazami kluczowymi, a dokładniej ich proporcje do reszty treści. Nie powinny one zajmować więcej niż kilka procent całości treści - jeśli nasycenie jest zbyt małe lub zbyt duże, odbija się to niekorzystnie na pozycji strony, ale to najprostszy opis wytycznych dla przygotowania treści, temat jest niestety bardziej skomplikowany.

W tworzeniu contentu bardzo istotne jest znalezienie złotego środka. Nie można więc ograniczać się do samej strony merytorycznej tekstu, zapominając o wymogach SEO, ale nie powinno się też przesadzać w drugą stronę i zanadto skupiać na dostosowaniu tekstu pod kątem algorytmów wyszukiwarki. Upychanie zbyt wielu powtarzalnych słów kluczowych sprawia, że tekst staje się nienaturalny i mniej przejrzysty.

 

Optymalizacja strony a pozycjonowanie

co to jest optymalizacja strony?Tworzenie contentu to jeden z elementów optymalizacji strony internetowej, czyli dostosowania jej do konkretnych potrzeb. Kompleksowa optymalizacja jednak nie ogranicza się do samego tworzenia treści. Oprócz tego trzeba zadbać między innymi o responsywność strony, czyli dostosować ją, by prawidłowo wyświetlała się na urządzeniach różniących się rozdzielczością - monitorach różnej wielkości, zarówno na komputerach, jak i tabletach czy smartfonach (wersje mobile strony).

Wykonuje się również analizę szybkości ładowania strony, a jeśli jest ona zbyt niska, wprowadza się potrzebne zmiany. Innymi działaniami z zakresu optymalizacji są analiza kodu i struktury strony, opracowanie nagłówków, a także meta-tagów czyli tytułu i opisu w kodzie HTML. Powinny być one opracowane w taki sposób, by odpowiadały potrzebom procesu pozycjonowania, a jednocześnie zachęcały internautów do wyboru tej konkretnej strony, a nie innej (tzw.wpływ meta-description w wynikach Google na CTR, klikalność z wyników Google). Optymalizacji podlegają również elementy czysto techniczne, takie jak znaczniki ALT, dane strukturalne, nagłówki HTTP i wiele innych.

 

Projektowanie UX/UI, czy ma wpływ na pozycjonowanie?

Do optymalizacji strony wykorzystuje się również projektowanie UX/UI. UI czyli User Interface, to całokształt tego, jak jest zaprojektowana interakcja między użytkownikiem a stroną. Szczególnie dotyczy to logiki projektu oraz nawigacji. Sednem projektowania UI jest przeniesienie zawartości strony na interfejs użytkownika, który będzie atrakcyjny i elastyczny, a ponadto intuicyjny w obsłudze.

UI designer musi więc stworzyć styl przewodni strony, dobrać grafikę i elementy multimedialne, opracować i wdrożyć układ i hierarchię wizualną, zatroszczyć się o branding wizualny, a przy tym ściśle współpracować z UX designerem.

 

User Experience, co to jest?Czym zatem jest UX, czyli User Experience? Określa się tak całość wrażeń, jakich doświadcza użytkownik przy korzystaniu z interaktywnego produktu. UX ma duże znaczenie dla SEO, czyli UX wpływa na pozycjonowanie strony, ponieważ algorytmy Google biorą pod uwagę czynniki związane z tym, w jakim stopniu strona jest przyjazna dla użytkownika - odzwierciedla to m.in. czas przeglądania, ilość i rodzaj odwiedzonych podstron, czy ilość i częstotliwość ponownych odwiedzin.

Zapewnieniu użytkownikowi korzystnych wrażeń z odwiedzin strony służą nie tylko same zamieszczone na niej treści. Na UX składa się znacznie więcej czynników i trzeba wziąć je pod uwagę, starając się wypozycjonować stronę. Ważny jest jej wygląd, a zatem spójny, konsekwentny układ graficzny - odstępstwa od wizualnego klucza zaburzą porządek i mogą zdezorientować użytkownika.

Istotna jest też struktura informacji, a więc sposób, w jaki strona jest zorganizowana. Liczy się tutaj ilość kategorii i podstron oraz sposób, w jaki są one od siebie zależne. Użytkownik poruszając się po stronie, nie powinien być zmuszony, by w poszukiwaniu potrzebnych mu informacji zbyt mocno zagłębiać się w jej strukturze.

Projektując UX należy wziąć też pod uwagę poziom interakcji. Użytkownik silniej się angażuje i przywiązuje do strony, gdy ma większą możliwość oddziaływania na nią. Z tym związana jest też kwestia funkcjonalności strony, ponieważ udostępniając użytkownikom możliwość korzystania z wielu funkcji, zwiększa się poziom interakcji. Dużą rolę odgrywa zastosowanie mechanizmów zwiększających komfort obsługi strony (docelowo nawet personalizacji strony) tak by była ona łatwa i intuicyjna.

 

link buildingInną ważną praktyką w procesie pozycjonowania jest link building, czyli wszelkie działania, których celem jest zwiększenie liczby linków przychodzących do strony. Im więcej linków będzie prowadzić do strony, tym wyżej znajdzie się ona wśród organicznych wyników wyszukiwania.

Podstawę w linkowaniu na potrzeby SEO stanowią odnośniki dofollow. Kiedy służą do przeniesienia użytkownika na inną stronę lub podstronę, algorytmy wyszukiwarki uznają je za wskaźniki, które świadczą korzystnie o wartości docelowego adresu. Linki nofollow natomiast to takie, które (teoretycznie, są niepełnowartościowe) nie są uwzględniane w ocenie linkowanej strony, jednak również linki nofollow mogą mieć wpływ na poprawę pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Wartość linku jest tym większa, im lepsze wskaźniki posiada domena, która linkuje do naszej strony. Źródło linku musi też odznaczać się trafnością, to znaczy najlepiej być stroną, której tematyka jest taka sama lub zbliżona do tej, która jest linkowana (cytowana).

Źródła linków, z których korzysta się przy pozycjonowaniu, są różne: katalogi stron, gdzie można umieścić także dane teleadresowe przedsiębiorstwa, pressel pages, czyli strony, na których mogą być zamieszczane artykuły z podlinkowanymi frazami kluczowymi, artykuły sponsorowane, portale społecznościowe czy fora internetowe, jeśli ich użytkownicy zadają pytania powiązane z konkretną branżą.

 

Pozycjonowanie lokalne, na czym polega?

agencja seo warszawaPrzy pozycjonowaniu strony oferującej produkty lub usługi, które są zawężone lub nakierowane na określony geograficzny region np. Warszawa, warto skupić się właśnie na aspekcie lokalnym czyli frazach, które Google rozumie, że są lokalne lub użytkownik jasno zdefiniował obszar geograficzny np. pozycjonowanie stron Warszawa. Dodatkową zachętą, by podjąć takie kroki, powinien być fakt, że użytkownicy poszukujący produktów i usług często zawężają poszukiwania do relatywnie bliskiego otoczenia swojego miejsca zamieszkania, aby oszczędzić sobie problemów z dojazdem.

W takich wypadkach wykonuje się pozycjonowanie na mapach Google, wykorzystując lokalizowanie urządzenia przez wyszukiwarkę. Również przy wskazaniu geolokalizacji oferty we frazie wyszukiwania, Google otrzymuje sygnał, że użytkownik jest zainteresowany przede wszystkim wynikami lokalnymi, np. szuka agencji SEO z Warszawy aby pozycjonować stronę, to wpisuje "pozycjonowanie stron Warszawa" lub "agencja SEO Warszawa" w wyszukiwarce Google. W takim wypadku pierwsze miejsca wśród naturalnych wyników wyszukiwania zajmują firmy dobrze widoczne w wyszukiwarce Google w danym regionie, a więc wypozycjonowane lokalnie.

 

masz pytania? planujesz pozycjonowanie strony? jesteś z Warszawy? zapraszamy do rozmowy!

Warszawa to miasto, w którym działa wiele agencji SEO zajmujących się pozycjonowaniem strony w Google. Osoby, które prowadzą własny biznes w internecie i chcą wypromować swoje usługi zazwyczaj szukają ich w sieci wpisując w wyszukiwarkę np. "pozycjonowanie stron internetowych Warszawa" lub "pozycjonowanie Warszawa". Wraz z pozycjonowaniem, posiadanie wartościowej strony internetowej (technicznie i merytorycznie) jest w dzisiejszych czasach niezbędne do skutecznej, efektywnej reklamy w internecie. Szczególnie ważne jest w tak dużym mieście jak Warszawa, w którym konkurencja niemal w każdej branży jest ogromna. Chcąc więc wyróżnić się na tle innych warto skorzystać z pozycjonowania strony firmowej.

Agencja SEO Warszawa – jak wybrać agencję SEO z Warszawy dla pozycjonowania Twojej strony?

herb Warszawy, pozycjonowanie WarszawaSzukając firmy pozycjonującej w Warszawie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważne jest doświadczenie. Nie ma co liczyć na to, że dopiero co powstała firma pozycjonująca zapewni świetne wyniki w Google w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze. Doświadczenie w branży SEO jest bardzo ważne i może przełożyć się na skuteczność pozycjonowania firmy czy sklepu internetowego.

Warto przy tym sprawdzać referencje i klientów agencji interaktywnej, by zobaczyć, kto skorzystał z usług danej firmy i dlaczego akurat ją poleca. Na tym etapie można przeprowadzić wywiad z agencją SEO i dowiedzieć się, jak wygląda jej propozycja, system rozliczeń, podejście do klienta itp. Istotny jest również system komunikacji w wybranej firmie. Szukając w wyszukiwarce usług na frazę "pozycjonowanie stron www Warszawa" wyświetlone zostaną wyniki nie tylko agencji, które swoją siedzibę mają w stolicy. Pozycjonowanie stron firmy może być wykonane przez agencje z innych miast, np. z Katowic lub Wrocławia, nie trzeba więc ograniczać się do lokalizacji, lepiej postawić na doświadczenie i skuteczność. Poszukując usług z zakresu pozycjonowania stron w mieście Warszawa, komunikacja między klientem a agencją SEO może odbywać się na różne sposoby. Możliwe jest spotkanie w siedzibie firmy, kontakt telefoniczny, e-mailowy lub video-rozmowa (telekonferencja). Warto też sprawdzić, jak wygląda raportowanie działań SEO w danej firmie. Pozycjonowanie stron to zazwyczaj proces długofalowy, dobrze by było, gdyby wybrana agencja regularnie dostarczała klientowi efekty prac.

Warto zlecić audyt SEO, dzięki któremu będzie można omówić ewentualne działania. Nie bez znaczenia jest także oferta agencji SEO. Większość z nich proponuje znacznie więcej niż tylko pozycjonowanie strony. Jeśli już mamy pewność, że wybraliśmy dobrą firmę pozycjonującą, wówczas pozostaje podpisanie umowy.

Zakres usług firm pozycjonujących w Warszawie

Dworzec Centralny w Warszawie, komunikacja konferencja seoWiększość agencji interaktywnych oferuje coś więcej niż tylko pozycjonowanie stron. Jest to jedna z podstawowych usług, która najczęściej wykonywana jest z innymi działaniami SEO, dzięki którym uzyskać można lepsze efekty. Wśród nich wymienia się zazwyczaj audyt SEO i optymalizację strony internetowej. To właściwie podstawa do tego, by móc rozpocząć pozycjonowanie firmy. Audyt pozwala na analizę strony, wykrycie błędów i jej słabych punktów. Optymalizacja natomiast realizuje wytyczne audytu. Są to więc działania, które mają poprawić stronę internetową pod względem technicznym, wizualnym i treściowym. Dzięki nim strona powinna być przyjazna dla użytkowników, by chcieli oni dłużej na niej zostać, przeczytać więcej i być może skorzystać z usług firmy. Właściciele biznesów, którzy mają źle zoptymalizowane strony muszą liczyć się z tym, że prędzej czy później konkurencja ich wyprzedzi.

W ofercie agencji znaleźć można również marketing szeptany, który wspiera działania SEO. Dzięki niemu zwiększa się widoczność i rozpoznawalność marki, usługi czy produktu w internecie. To z kolei może przełożyć się na wzrost zainteresowania usługami danej firmy. Popularne jest również korzystanie z reklamy w Google - agencje SEO z Warszawy, ale nie tylko, mają w ofercie płatne kampanie Google Ads, których efekty widoczne są w wyszukiwarce tuż nad wynikami organicznymi.

Syrenka Warszawa, pozycjonowanie stronAgencje SEO/SEM oferujące kompleksowe usługi zajmują się również obsługą różnych kanałów Social Media. Dotyczy to głównie Facebooka, Twittera czy Instagrama. Działania te obejmują zakładanie profili społecznościowych, przygotowanie i emisję postów, prowadzenie rozmów i reagowanie na komentarze. Ponadto agencje mogą również świadczyć inne usługi jak tworzenie stron www, content marketing czy doradztwo e-commerce dla sklepów internetowych czy stron firmowych.

Skuteczne pozycjonowanie stron, czyli jakie?

Wybór odpowiedniej agencji pozycjonowania stron zależy od tego, co klient chce osiągnąć. Jeżeli ktoś prowadzi biznes o niewielkim zasięgu wystarczające będą dla niego działania w obrębie konkretnego miasta lub regionu, mowa tu o pozycjonowaniu lokalnym. Są to działania skierowane do osób, którym zależy na ofercie, produkcie, usłudze w konkretnej lokalizacji. Lokalnego pozycjonowania w Warszawie poszukują zazwyczaj ci, którzy prowadzą firmy działające na terenie stolicy, gdzie np. wysłanie towaru daleko poza Warszawę jest niemożliwe lub nieopłacalne. Działania w tym zakresie pomogą uzyskać lepsze wyniki w wyszukiwarce na frazę + lokalizację. To z kolei może przełożyć się na wzrost ruchu oraz sprzedaży, a także na większą rozpoznawalność marki na rynku lokalnym.

Pozycjonowanie stron internetowych – dlaczego warto?

Wieżowce w Warszawie nocą, konferencje SEO/SEMZarówno pozycjonowanie lokalne, jak i pozycjonowanie szerokie niosą ze sobą szereg korzyści dla biznesu. Przede wszystkim jest to wzrost ruchu na stronie, co powinno przełożyć się na zwiększenie sprzedaży, a na tym najczęściej zależy osobom, które szukają usług typu: pozycjonowanie Warszawa. Przez działania SEO zwiększa się również rozpoznawalność marki - to szczególnie ważne w branżach, w których jest spora konkurencja. Oczywiste jest, że skuteczne pozycjonowanie to także rozwój biznesu. Dotyczy to firm o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym, miejskim. Wszystkie wymienione powyżej usługi SEO/SEM jak pozycjonowanie strony internetowej to wręcz podstawa w tak wielkim mieście jak Warszawa, gdzie konkurencja cały czas trzyma rękę na pulsie. Chcąc więc wyróżnić się z tłumu prowadząc firmę w stolicy, warto pomyśleć o pozycjonowaniu, które przyciągnie potencjalnych klientów.