BIZZIT S.A.
Leszczynowa 20/7, 40-750 Katowice

biuro: Pn-Pt 7:00-15:00

Agencja SEO Katowice, Śląsk

: reklama w Google Ads, marketing internetowy, content marketing, tworzenie i pozycjonowanie stron Katowice, Warszawa, Wrocław ...pozycjonowanie cała Polska!

Bizzit S.A. to Mistrz Polski 🥇 w pozycjonowaniu stron już w 2008 roku!
formularz kontaktowy

Pozycjonowanie to określenie, które ma dosyć szeroki zasięg, odnosi się do wielu branż, jednak to marketing poświęca mu najwięcej uwagi. Mowa tu zarówno o tradycyjnych strategiach marketingowych, jak i tych bardziej nowoczesnych, realizowanych w Internecie, czyli pozycjonowanie SEO/SEM, z pozycjonowaniem stron internetowych włącznie. Czym więc jest pozycjonowanie i jakie ma ono znaczenie właśnie w kontekście pozycjonowania stron internetowych?

Na czym polega pozycjonowanie w Internecie?
Czym jest marketing w wyszukiwarkach internetowych?
Pozycjonowanie w tradycyjnych strategiach marketingowych

Na czym polega pozycjonowanie w Internecie?

fraza pozycjonowanie stron Katowice na Google mapkach Pozycjonowanie stron internetowych ma ten sam cel, co pozycjonowanie np. w marketingu tradycyjnym. Za pomocą określonych technik, dana witryna staje się bardziej rozpoznawalna, wyróżnia się na tle konkurencji, internauci chętnie dokonują na niej zakupów lub szukają odpowiednich dla siebie usług czy samych treści. Efektem pozycjonowania jest zapewnienie stronie internetowej jak najlepszej pozycji w wyszukiwarce. To, na jakim miejscu znajduje się witryna w wynikach wyszukiwania, nie jest dziełem przypadku. Odpowiada za to algorytm wyszukiwarki, którego założenia nie są do końca rozpowszechniane. Pozycjonerzy (czyli osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron) wiedzą jednak, co należy zrobić, aby strona internetowa zbliżała się do najlepszych pozycji, znalazła się w TOP 3 lub TOP 10. Niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich działań, podobnie jak w marketingu tradycyjnym.

Na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania mają wpływ czynniki związane z działaniem serwisu i jakość treści (czynniki on-site), a także z popularnością strony w sieci (cytowania oraz czynniki off-site). Oznacza to, że chcąc jak najlepiej wypozycjonować stronę, konieczne jest zadbanie o unikalne teksty, dobór odpowiednich słów kluczowych, optymalizację kodu, zwiększenie liczby odnośników do strony, obecność w social mediach, a nawet poprawienie szybkości ładowania strony. Nie bez znaczenia jest też optymalizacja plików zdjęciowych i wideo. Określa się to jako Image SEO i Video SEO. Konieczne jest zadbanie o nazewnictwo tych plików, które uwzględni również konkretne frazy kluczowe.

W marketingu zagranicznym wszystkie te działania określa się jako SEO (Search Engine Optimization), które jest częścią marketingu w wyszukiwarkach internetowych (Search Engine Marketing). W Polsce odróżnia się pozycjonowanie od optymalizacji. Zgodnie z tym założeniem, pozycjonowaniem nazywa się wszystkie działania, które prowadzone są poza stroną internetową (off-page), natomiast optymalizacja to ingerowanie w budowę, strukturę i treść witryny (on-page).

Doprecyzowaniem geograficznym jest pozycjonowanie lokalne, czyli działania SEO związane z wynikami lokalnymi. Co to są wyniki lokalne? To wyniki zapytania, pod którym Google rozumie potrzebę otrzymania najbliższych geograficznie (w stosunku do geolokalizacji naszego urządzenia) wyników związanych z adresami, pod którymi oferowane są usługi czy produkty. Przykład? Gdy chcemy wyszukać Agencję SEO a nasze urządzenie z którego wyszukujemy (np.telefon) będzie w Katowicach, to Google skojarzy zapytanie z biznesami lokalnymi i poda wyniki ze stronami Agencji SEO z Katowic. Wyniki dotyczą mapek, ale też z dużym pokryciem, wyników naturalnych. Można też zapytać wprost dodając miasto, czyli Agencja SEO Katowice - wtedy Google otrzyma jasny sygnał co do regionu (Katowice), którego mają dotyczyć wyniki, które często są podobne jak byśmy zapytali Google'a nie dodając miasta do frazy wyszukiwania.

 

Czym jest marketing w wyszukiwarkach internetowych?

SEM, czyli marketing w wyszukiwarkach internetowych to wszelkie działania promocyjne w sieci, za pomocą których strona ma uzyskać jak najlepsze wyniki. Dzieje się to poprzez wykonanie odpowiedniego pozycjonowania i optymalizacji witryny, ale też przez prowadzenie kampanii linków sponsorowanych.

fraza pozycjonowanie stron katowice w wynikach organicznych GoogleSEM to nie tylko SEO, ale również PPC, czyli płatna reklama internetowa. Chcąc przeprowadzić kampanię reklamową w najbardziej rozpoznawalnej wyszukiwarce na świecie, należy zdecydować się na Google Ads. Charakterystyczny dla tej formy reklamy jest sposób płatności. Klient płaci za nią dopiero po kliknięciu internauty na reklamę. Same wyświetlenia nie są płatne. Zaletą Google Ads jest to, że efekty pojawiają się właściwie od razu. Po ustaleniu i zatwierdzeniu kampanii płatne wyniki w wyszukiwarce wyświetlają się niemal natychmiast i są widoczne nad wynikami organicznymi. Szybka reklama nie oznacza jednak optymalnej finansowo, dlatego aby wszystko było w dobrych proporcjach finansowych, trzeba kampanię prowadzić we współpracy ze specjalistą od kampanii w wyszukiwarce Google.

Marketing internetowy nie kończy się jedynie na SEO i SEM. Prowadząc własny biznes, warto zainteresować się pojęciem Search Engine Reputation Management, czyli SERM. Jest to zarządzanie reputacją w wyszukiwarkach. W znacznej mierze odnosi się ono do strategii pozycjonowania w marketingu tradycyjnym. Chodzi o zbudowanie lub poprawienie wizerunku określonej firmy lub samego produktu, z tym że ma się to odbyć w sieci. W obecnych czasach, kiedy przed podjęciem decyzji o zakupie produktu lub skorzystaniem z usług danego przedsiębiorstwa, internauta sprawdza wszystko w sieci, kwestia SERM i zadbanie o pozytywny wizerunek marki, staje się kluczowe dla powodzenia biznesu.

 

Pozycjonowanie w tradycyjnych strategiach marketingowych

A jak wygląda pozycjonowanie w nieco szerszym ujęciu? W tradycyjnym marketingu nazywane tak są strategie, które mają na celu zwiększenie widoczności danego produktu, wpłynięcie na świadomość konsumentów na temat danej marki. Dzięki określonym technikom kształtowany jest wizerunek firmy, głównym zadaniem marketingowców staje się wyróżnienie marki na tle ogromnej konkurencji. Tym właśnie jest pozycjonowanie w marketingu. Konsument zostaje zachęcony do skorzystania z usług lub produktów konkretnej firmy. Dzieje się to za pomocą wyróżniania marki w oryginalny sposób i przy wykorzystaniu pozytywnych skojarzeń z nią związanych. Aby jednak móc przeprowadzić efektywne pozycjonowanie w marketingu, konieczne jest zbadanie preferencji konsumentów.

W marketingu tradycyjnym do pozycjonowania używa się konkretnych strategii. Niektóre z nich odnoszą się do konkurencji, wówczas wykorzystuje się w nich porównania bezpośrednie do innych marek. Często stosowane jest pozycjonowanie ze względu na cechy, wtedy podkreśla się te atrybuty produktu, których brakuje w ofercie konkurencji. Wśród innych strategii marketingowych wyróżnia się jeszcze pozycjonowanie ze względu na pochodzenie produktu, korzyści funkcjonalne, kategorię produktów, sposób korzystania i przeznaczenie, a także jakość i cenę.

Chcąc wypozycjonować określoną markę, stosuje się często strategię lidera. Dana firma określana jest jako czołowy przedstawiciel w danej branży. Ponadto wyróżnia się technikę zróżnicowanej oferty, zgodnie z którą konsumenci mają kilka możliwości wyboru, metodę naśladowczą, w której wykorzystuje się do pozycjonowania znane już na rynku produkty oraz strategię błękitnego oceanu, która dotyczy wprowadzania czegoś nowatorskiego, czego żadna firma nie miała jeszcze w ofercie.

W pozycjonowaniu marek i produktów ważną funkcję pełni grupa docelowa. Musi zostać ona określona nie tylko ze względu na lokalizację, wiek czy płeć, ale też należy skupić się na cechach osobowościowych, które mogą być odpowiedzialne za zdecydowanie się na zakup produktu określonej marki. Mowa o zachowaniach konsumenckich, motywach zakupowych czy upodobaniach.

Chcesz rozpocząć pozycjonowanie strony? Zapraszamy!

Z roku na rok rozwija się przedsiębiorczość na Śląsku. Przybywa firm, zwłaszcza takich, które prowadzone są przez osoby fizyczne. Co ciekawe, wśród branż, które mają największy potencjał, są te związane z technologią. Z pewnością uprzemysłowiony mocno region, jego historia, nie pozostały bez wpływu na świadomość ludzi, którzy we krwi mają przedsiębiorczość, ale i zamiłowanie do technologii oraz wszelkich innowacji, także jeśli chodzi o pozycjonowanie własnej strony internetowej.

herb Katowic, pozycjonowanie stron KatowiceWłaśnie dlatego Ślązacy tak chętnie stawiają na własne biznesy. Nie tylko związane z technologią, ale i z innymi branżami, w tym np. z usługami. Śląsk z uwagi na swoje zurbanizowanie, jest też świetnym miejscem na testowanie rozwiązań. Nie ma co się oszukiwać – ma on bardzo duży rynek zbytu. Świadczy o tym także to, że tutaj swoje siedziby otwierają firmy będące światowymi gigantami. Doceniają to, że region jest tak dobrze skomunikowany. Zarówno z całym krajem, jak i pomiędzy większymi miastami, jak Katowice, Gliwice, Chorzów, Bytom, Zabrze. Nie mówiąc o mniejszych miejscowościach, które również są dobrze połączone infrastrukturą śląską np. Tychy, Rybnik, Sosnowiec i inne.

Katowice – centrum Metropolii śląskiej

Oczywiście najważniejszym miastem w regionie są Katowice. Katowice – 300-tysięczne miasto – to w końcu serce całej Metropolii Górnośląsko-Zagłebiowskiej. W jej skład wchodzi aż 41 miast i gmin, które w zasadzie zamieszkuje ponad 2 miliony osób. Dawniej Katowice kojarzone były głównie z górnictwem i przemysłem ciężkim. Dzisiaj się to zmienia. To właśnie serce Metropolii staje się prężnym ośrodkiem gospodarczym. Rozwój biznesu na Śląsku bywa jednak stosunkowo trudny. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na konkurencyjność. Potrzebny jest dobry pomysł, by móc wypromować swoją firmę, stronę internetową. Reklama lokalna bywa stosunkowo problematyczna. Udaje się ją jednak przeprowadzić. Jak?

Jak promować, pozycjonować lokalny biznes? ...czyli pozycjonowanie Katowice

After party konferencji marketingu internetowego w KatowicachOczywiście dla wielu osób, sposobem na promowanie lokalnego biznesu są tradycyjne metody, takie jak ulotki, banery, nadruki na samochodach, a nawet reklama w prasie lub w radiu. Oczywiście, są to sposoby, które zawsze lepiej wdrożyć niż nie, zwłaszcza jak ma się siedzibę firmy, w której świadczy się dane usługi obsługując bezpośrednio klienta. Przykładowo, w ten sposób można promować restaurację, sklep, warsztat samochodowy, biuro rachunkowe lub kancelarię. Jednak niekoniecznie w Katowicach czy w innych śląskich miastach będzie łatwo reklamować w ten sposób usługi, takie jak wykonywanie remontów, sprzedaż lub wdrażanie oprogramowania. Właśnie dlatego lepiej postawić na marketing internetowy, w tym – na pozycjonowanie lokalne. Dlaczego to takie ważne?

Pozycjonowanie stron Śląsk

Pozycjonowanie firmy to nic innego jak działania, które mają na celu uzyskanie możliwie jak najwyższej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania w Google. Np. gdy naprawiasz samochody, to klient wpisując frazę: "mechanik samochodowy Śląsk", powinien w pierwszych wynikach, najlepiej na mapach Google, znaleźć stronę Twojej firmy. Jak to osiągnąć? Właśnie zlecając pozycjonowanie strony firmy. Jednak ważne jest to, by właśnie prowadząc biznes w regionie, mieście, postawić na pozycjonowanie lokalne. Dlaczego? W sytuacji, gdy ma się firmę, której działalność opiera się na sprzedaży lub usługach lokalnych, trzeba sfokusować swoje działania na dany region geograficzny.

Oczywiście w ramach e-marketingu możliwe jest pozycjonowanie w Katowicach, na Śląsku, firmy z każdej branży. Nie tylko z takiej, która ma zasięg lokalny, choć często właśnie tak się myśli o tego typu działaniach. Istotne jest to, gdzie firma ma siedzibę, ale jeśli działa szerzej, bo jej usługi są skierowane na całą Polskę, to wcale nie oznacza, że nie może postawić na pozycjonowanie strony na Katowice, czy na województwo śląskie. To może być tylko część kampanii marketingu internetowego, zwłaszcza jeśli firma ma zarówno sklepy stacjonarne w miastach, jak i sklep internetowy online.

Pozycjonowanie stron Katowice

Dworzec PKP w Katowicach - pozycjonowanie KatowicePosiadając firmę w Katowicach, szuka się sposobów na to, by przede wszystkim pozyskać klientów lokalnych. Zgodnie z tym, co pisaliśmy już wyżej – stolica Metropolii jest miejscowością, w której powstaje wiele firm. Trzeba więc sposobu na to, by wyróżnić się spośród wszystkich. Takich jak nasze strony www w Katowicach jest wiele. Potrzebne jest takie zaplanowanie kampanii e-marketingowych, by wśród wszystkich wyjść na prowadzenie.

Zlecając pozycjonowanie lokalne w Katowicach, trzeba się liczyć z tym, że na efekty przyjdzie długo poczekać. Konkurencja jest duża, a co więcej również nie śpi i dokłada wszelkich starań, by być przed innymi. Tak więc pozycjonowanie w Katowicach może być wyzwaniem, ale też dużą wartością z bardzo opłacalnymi efektami, gdy już znajdziemy się wysoko w wynikach, w szczególności na mapkach Google.

Zlecając prace, warto zacząć od audytu strony. Pomoże w poznaniu słabych i mocnych stron Twojego serwisu www. Pozycjonowanie stron w Katowicach często zaczyna się od technicznej optymalizacji strony. Już drobne poprawki na stronie mogą sprawić, że w wynikach wyszukiwania osiągniemy pierwsze sukcesy. Strona zacznie się pokazywać wyżej w Google, co pozwoli na wprowadzenie dalszych systematycznych poprawek i działań, które polepszą jej wyniki oraz ugruntują jej pozycję. W przeciwieństwie do płatnej reklamy w Google, działania te niewiele kosztują, a efekty powinny utrzymywać się długo.

Pozycjonowanie strony w Katowicach najlepiej jest zlecić agencji SEO. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na to, że pracujący w niej ludzie mają różne zdolności, a cały zespół optymalnie je wykorzystuje dla wspólnych prac nad stroną klienta. Dzięki temu każdy daje od siebie to, co najlepsze, by w efekcie pozycjonowanie strony internetowej na Katowice było skuteczne. Dla niektórych branż szczególnie ważne jest też, by postawić na firmę pozycjonującą strony działającą w Katowicach, ponieważ dla niektórych zadań ważna jest bezpośrednia znajomość miasta i okolicy

Agencja SEO z Katowic dobrze będzie znała rynek na Śląsku i wie, co najlepiej się sprawdzi. Chociaż wielu uważa, że przy marketingu internetowym wcale nie jest ważne, czy firma, która się nim zajmuje, ma swoją siedzibę w Katowicach lub okolicach, mimo to lepiej to uwzględnić.

Oczywiście, w sytuacji, gdy prowadzi się biznes w Chorzowie, większość przedsiębiorców będzie chciała postawić na firmę ze swojego miasta. Wpisując "pozycjonowanie Chorzów" w Google można znaleźć firmy, które zajmują się pozycjonowaniem i mają swoje siedziby w Chorzowie. Są też i takie oferty pozycjonowania stron z Chorzowa, które pochodzą od freelancerów i agencji, którzy nie mają siedziby w Chorzowie czy w ogóle – na Śląsku, ale chcą zająć się pozycjonowaniem lokalnym firm tam działających.

Nie inaczej jest w przypadku innych miast, jak na przykład Gliwic. Wiadomo, że pozycjonowanie lokalne jest ważne zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. Na frazy związane z określoną lokalizacją, pragnie zarówno "wypadać" firma, ale i klient chce, by po wpisaniu "pozycjonowanie Gliwice", pojawiły się strony agencji SEO właśnie z tego miasta, a nie z Warszawy. Pozycjonowanie w Gliwicach warto więc zlecić firmie, która wie, jaki potencjał ma lokalne SEO. Zwłaszcza sprawdza się to przy branżach usługowych. Pozycjonowanie stron w Gliwicach może przyjąć również formę promocji na frazy związane z całym województwem, ale oczywiście nie zawsze będzie to opłacalne. Wiele zależy od specyfiki biznesu, dopasowania do regionu, do oferty i do samego budżetu na pozycjonowanie.

Pozycjonowanie w Chorzowie nie będzie wcale łatwiejsze niż na przykład w Katowicach, mimo, że Chorzów jest mniejszym miastem. Ale w przypadku województwa śląskiego jest jeszcze dodatkowe utrudnienie, właśnie w postaci aglomeracji. Mieszkańcy jednego miasta często pracują w innym. Często danej usługi, oferty mogą szukać w dwóch miejscowościach, w zależności od oczekiwań, ale i cen, a także tego, co wskaże im Google.

Przykładowo, nie zawsze pozycjonowanie w Piekarach Śląskich może być skuteczne z uwagi na niewielką ilość mieszkańców. Czasami lepiej rozszerzyć zakres lokalnego pozycjonowania. Przecież z usług w Piekarach Śląskich skorzystać mogą mieszkańcy Bytomia i na odwrót. Warto więc, prowadząc biznes na Śląsku, skupić się nie tylko na promocji lokalnej z uwzględnieniem miasta, ale i miejscowościach ościennych, a nawet – całego województwa.

Dobra firma pozycjonująca z Katowic, ze Śląska – jak wybrać?

Spodek w Katowicach obok centrum konferencyjnego - SilesiaSemPozycjonowanie stron to dzisiaj zajęcie, którym zajmują się zarówno freelancerzy, jak i agencje SEO. Oczywiście kluczowe jest to, czy ich działania są skuteczne. Jednak nie zawsze da się to sprawdzić, zanim postawi się na danego wykonawcę. Owszem, dla wielu istotne jest to, czy dana firma pozycjonująca może pochwalić się dobrymi opiniami. Czasami dowodem na skuteczność są statystyki, case study, referencje, opinie klientów.

Firmy pozycjonujące mają również różny zakres działań. Są takie, które zajmą się analityką, ale też samodzielnie wniosą poprawki na stronie i zoptymalizują słowa kluczowe, ale nie będą w stanie we własnym zakresie zająć się tworzeniem treści na stronę czy pracami w zakresie link buildingu lub marketingu szeptanego.

Dzisiaj dobra firma pozycjonująca to często nie tylko sam programista, który potrafi dzięki narzędziom poznać lepiej stronę klienta i wprowadzić w niej poprawki, ale najczęściej to cały zespół specjalistów SEO/SEM, czyli agencja interaktywna. Co to oznacza? Osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron, tak lokalnie, jak i bardziej "globalnie", to team analityków, programistów, webmasterów, copywriterów oraz osób odpowiedzialnych za kreację, pomysły, wdrożenia oraz kontakty z Wami - klientami.