BIZZIT S.A.
Swojczycka 38, 51-501 Wrocław
Leszczyńskiego 4/25, 50-078 Wrocław

biuro: Pn-Pt 7:00-15:00

Agencja SEO SEM Wrocław

, marketing internetowy, copywriting, kampanie reklamy Google Ads, tworzenie i audyty serwisów, pozycjonowanie stron Wrocław, Katowice, Warszawa, ...cała Polska!

Bizzit S.A. został w 2008 roku Mistrzem Polski 🥇 w pozycjonowaniu stron!
formularz kontaktowy

Pozycja strony w wyszukiwarce Google – dlaczego jest ważna
Na czym polega pozycjonowanie stron www? SEO a SEM
Korzyści pozycjonowania strony www
Jak pozycjonować stronę w Internecie?
Czy tanie pozycjonowanie jest możliwe?

 

Pozycja strony w wyszukiwarce Google – dlaczego jest ważna?

pozycjonowanie stron wrocławWszyscy mówią Ci, że pozycja strony w Google powinna być jak najwyższa, a Ty nie do końca wiesz, co to dokładnie oznacza i dlaczego jest tak ważne? Wyjaśniamy:

Google jest wyszukiwarką, która umożliwia odnalezienie strony internetowej dopasowanej do Twoich potrzeb. Aby było to możliwe, konieczne jest wpisanie interesującej Cię frazy w oknie wyszukiwania. Następnie wyświetlane są wyniki wyszukiwania, czyli wszystkie strony, który są związane z zadanym tematem, np. frazą pozycjonowanie stron lub frazą bardziej lokalną z życzeniem znalezienia agencji SEO z Wrocławia, czyli pozycjonowanie stron Wrocław.

W większości przypadków najpierw pokazywane będą reklamy płatne, wykupione w systemie Google Ads (nie martw się, co to jest, wytłumaczymy później). Oznacza to, że firma musiała zapłacić, aby jej strona pokazywała się w wynikach wyszukiwania. Następnie wyświetlana może być m.in. mapa Google, tzw. wyniki na mapkach Google, które są elementem pozycjonowania lokalnego lub inne elementy, jak rich snippets Google czy Direct Answer, wzbogacające wyniki wyszukiwania.

 

Dalej dostępne są wyniki naturalne, organiczne, więc w praktyce pozycja w Google to miejsce strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Im jest wyżej, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo, że to właśnie na nią wejdzie użytkownik, zakładając, że u Ciebie znajdzie interesujące go informacje bądź produkty/usługi, których szuka.

Jak pokazują badania, najczęściej użytkownicy wchodzą na strony znajdujące się w TOP 3 (najwięcej wejść na stronę) oraz TOP 10 (dalsze przeglądanie powodujące także ruch), czyli na pierwszej stronie wyszukiwania. Kolejne strony, odwiedzane są znacznie rzadziej.

I tutaj od razu trzeba rozprawić się z pewnym mitem. Strony internetowe w wynikach wyszukiwania nie są sortowane od „najlepszych” do „najgorszych”. Wpływ na pozycję Google ma wiele różnych czynników rankingowych.

A czy Ty masz wpływ na ranking Google? Tak, w tym celu konieczne jest pozycjonowanie strony!

 

Na czym polega pozycjonowanie stron www? SEO a SEM

Pozycjonowanie stron w Google to wszystkie działania mające prowadzić do zwiększenia widoczności strony www wynikach wyszukiwania. Chodzi o to, aby pozycja Twojej w Google była jak najwyższa (jak pisaliśmy wcześniej, najlepiej byłoby, aby strona znalazła się w TOP 3 na Twoje frazy biznesowe).

SEO a SEMAby zrozumieć, czym jest pozycjonowanie, należałoby zacząć od wyjaśnienia, czym jest SEM - skrót od Search Engine Marketing, czyli marketingu w wynikach wyszukiwania. Na działania SEM składa się PPC oraz SEO. W tym momencie warto zapamiętać proste równanie:  SEM = SEO + PPC

 

PPC (Pay Per Click) to reklama płatna, prowadzona m.in. w ramach kampanii reklamy Google Ads. Czyli musisz zapłacić za to, aby Twoja strona wyświetlała się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania na wybrane frazy. Przy czym pamiętaj, że taki wynik zawsze oznaczany jest jako reklama.

A co to jest SEO? To skrót od Search Engine Optimization, co oznacza działania mające na celu poprawienie pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. W praktyce tak określa się optymalizację i pozycjonowanie stron w Google. W jaki sposób jest to możliwe? Czytaj dalej ;-)

 

Korzyści pozycjonowania strony www

Zanim jednak przejdziemy do tego, w jaki sposób odbywa się pozycjonowanie strony, chcielibyśmy przekonać Cię, dlaczego jest to tak ważne i jakie korzyści z tego odniesiesz.

Zacznijmy od tego, że pozycjonowanie to jeden z podstawowych elementów marketingu. Twoja strona internetowa może być wirtualną wizytówką lub głównym źródłem sprzedaży (np. w przypadku sklepów internetowych). Ważne jest, aby jak najwięcej osób znalazło sklep internetowy, zapoznało się z Twoją ofertą. Tak się jednak nie stanie, jeśli na kluczowe dla Ciebie frazy wyszukwiania wyświetlasz się na szóstej czy siódmej stronie wyszukiwania (bo raczej niewielu użytkowników będzie tak zawziętych, aby do niej dotrzeć).

Co więcej, taka reklama uznawana jest za najmniej nachalną. Dlaczego? To bardzo proste. Ponieważ Twoja strona www wyświetlana jest w odpowiedzi na konkretne potrzeby, czyli zapytania w Google. I to dokładnie wtedy, kiedy trzeba.

 

Pozycjonowanie strony może przynieść tak naprawdę nieograniczone korzyści, a to wszystko dzięki temu, że dostęp do internetu w obecnych czasach jest powszechny. Użytkownicy korzystają nie tylko z komputerów, laptopów, ale także smartfonów czy tabletów. Jeśli więc prowadzisz restaurację we Wrocławiu, to potencjalni goście mogą Cię odnaleźć w sobotę wieczorem, wtedy, kiedy akurat mają ochotę na pizzę. Sprzedajesz sukienki przez internet? W prosty sposób dotrzesz do tych wszystkich kobiet, które szukają odpowiedniej kreacji na karnawałową zabawę czy wesele.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, pozycjonowanie strony internetowej zwiększa także świadomość marki u odbiorców oraz jej rozpoznawalność. W jaki sposób? Jeśli Twoja strona wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania na kilka fraz, to jest duże prawdopodobieństwo, że internauci będą na nią często natrafiać. I nawet jeśli nie zdecydują się jej odwiedzić za pierwszym czy drugim razem, to już za trzecim i kolejnym może zapalić im się „żarówka” w głowie, bo Twoją nazwę już znają. To będzie dla nich impuls, żeby do Ciebie zajrzeć.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że pozycjonowanie strony odbywa się stosunkowo niskim kosztem, szczególnie w porównaniu do reklamy tradycyjnej w telewizji czy w gazetach. Będziemy jeszcze sygnalizować, jaka jest cena pozycjonowania strony, a także czy możliwe jest tanie pozycjonowanie.

 

Jak pozycjonować stronę w Internecie?

Wiesz już, że chcesz zainwestować w pozycjonowanie w Google? W takim razie musisz już „tylko” dowiedzieć się, jak to zrobić. W dalszej części pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę, skupiając się na działaniach SEO.

Działania SEO można podzielić na dwie grupy: on-site (on-page) i off-site (off-page). Pierwsze z nich prowadzone są w ramach strony www, drugie natomiast „poza” nią, co będziemy jeszcze szczegółowo wyjaśniać.

Skupiają się one na trzech głównych aspektach: optymalizacji kodu oraz treści, content marketingu oraz link buildingu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się co oznacza każdy z nich oraz dowiedz się, czym jest audyt SEO:

 

Audyt SEO

audyt seoBez względu na to, czy decydujesz się na samodzielne pozycjonowanie strony, czy podejmujesz współpracę z agencją, dobrze byłoby zacząć od audytu SEO.

Audyt SEO to analiza strony internetowej, uwzględniająca czynniki rankingowe Google’a, wpływające na pozycję strony www w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu sprawdzane są mocne i słabe strony witryny, wyszczególnione jest, jakie działania należy podjąć, aby zwiększyć jej widoczność. Przy czym audyt SEO ma na celu zweryfikowanie, jakie prace mogą przynieść najwięcej korzyści stosunkowo niewielkim nakładem czasu i finansów, a co w ogóle dotychczas się nie sprawdzało.

Audyt SEO może być przeprowadzony w momencie, gdy strona jest dopiero tworzona. To pozwala zapobiec błędom w przyszłości. Decydują się na to również właściciele witryn, którzy zauważyli znaczące zmniejszenie ruchu organicznego, czyli wejść na stronę z wyników wyszukiwania.

 

Jest to usługa często rekomendowana przez specjalistów SEO. Audyt strony online przeprowadza się przed rozpoczęciem pozycjonowania, aby zwiększyć skuteczność prowadzonych działań oraz zoptymalizować koszty. Stworzenie takiej analizy może być konieczne również wtedy, gdy jesteś niezadowolony ze współpracy z obecną agencją SEO i chcesz przejść do innej. Wtedy trzeba zobaczyć, czemu dotychczasowe kroki nie przynosiły efektów.

Korzystając z bezpłatnych narzędzi dostępnych w internecie, możesz również wykonać darmowy audyt SEO (np. przy pomocy SEOptimer). Ma to jednak swoje wady. Jakie? Chociaż w ten sposób wykryjesz (tylko) część błędów lub zobaczysz, co robisz dobrze, to często problemem jest właściwa interpretacja tych danych (szczególnie w przypadku aspektów technicznych) oraz nieumiejętność... wprowadzenia sugerowanych poprawek.

 

Optymalizacja strony

Audyt SEO został przeprowadzony, czas zabrać się za optymalizację strony, czyli działania prowadzone w obrębie witryny. I tutaj mamy niestety złą wiadomość, ponieważ prac, które należy wykonać, jest dużo.

Część z nich będzie wiązać się z optymalizacją kodu strony, co zwykle zleca się webmasterom, a część z poprawą treści. My wymienimy kilka najważniejszych z nich:

 

Istotnym czynnikiem rankingowym jest szybkość ładowania strony, co można zmierzyć dzięki bezpłatnemu narzędziu Google Page Speed. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia robotów wyszukiwarki, ale także użytkowników – jeśli strona www będzie ładować się powoli, to możliwe, że wyjdą z niej, zanim jeszcze zapoznają się z treścią.

Z tym związane są m.in. obrazki. Należy kompresować ich rozmiar, a także, przy okazji, nadawać odpowiednie tytuły oraz atrybuty ALT (to tekst alternatywny, który będzie zrozumiały dla wyszukiwarki, która nie „widzi” tego, co jest na zdjęciu).

 

Zadbać należy o konkretne, adekwatne tytuły stron oraz meta opisy. To meta title (tytuł) oraz meta description (opis). Powinny one z jednej strony zawierać frazy, a z drugiej sformułowania CTA (Call To Action), ponieważ wyświetlane są w wynikach wyszukiwania.

 

Co jeszcze? Należy stworzyć proste, przyjazne adresy URL. Przykładem „friendly URL” jest: www.bizzit.eu/content-marketing. Jeśli zamiast tego, miałby on postać bizzit.eu/wpis102556445484852 to nie dość, że byłby trudny do wpisania w przeglądarce, to jeszcze byłby niezrozumiały.

 

W optymalizacji strony kluczowe jest stosowanie nagłówków (od h1 do h6, przy czym nagłówek h1 powinien występować tylko jeden raz na danej podstronie), a także wyróżników (pogrubienia, listowania).

 

Zaleca się wykorzystanie linkowania wewnętrznego, tworzenie map strony, czy pliku robots.txt, w którym można m.in. zaznaczyć, jakie strony mają być odiwedzane przez wyszukiwarki, a jakie nie.

To podstawowa lista działań, od których zwykle się zaczyna. Jednak to, które poprawki należy wprowadzić w pierwszej kolejności, najczęściej weryfikuje się podczas audytu SEO.

 

Link building

Działania off-site skupiają się wokół link buildingu, który polega na pozyskiwaniu linków z innych stron. Można to robić na różne sposoby, np. poprzez linkowanie na forach internetowych, publikowanie artykułów sponsorowanych czy tworzenie wpisów w katalogach.

 

Podczas pozyskiwania odnośników należy być bardzo ostrożnym. Najlepiej, jeśli będą one podchodziły ze stron o dobrej pozycji, ale też zbliżonych tematycznie ...najlepiej aby były to naturalne linki, wynikały z potrzeby cytowania innej strony, dawały same w sobie wartość dodaną dla czytającego, odsyłały do poradnika lub dalszej wiedzy w temacie itp.

 

Trzeba  pamiętać, że link building jest jednym z najbardziej „niebezpiecznych” działań. Zasady w tym zakresie bardzo często się zmieniają, trzeba podążać za aktualizacjami Google’a. Dlatego nie rekomendujemy, aby pozyskiwać linki samodzielnie, gdyż wykonanie tego w sposób nieprawidłowy może zostać uznane przez wyszukiwarkę za zachowanie „spamerskie”. A to zwykle kończy się to filtrowaniem takich linków, oznaczeniem serwisu, flagowaniem strony, nałożeniem na stronę filtra, a nawet wyrzuceniem jej z wyników wyszukiwania.

 

Content marketing, SEO copywriting

seo copywritingW pozycjonowaniu SEO coraz większe znaczenie ma content marketing, czyli marketing treści. Polega to na tworzeniu oraz dystrybucji atrakcyjnych oraz przydatnych treści, czyli np. artykułów poradnikowych, praktycznych wpisów na firmowym blogu czy opisów produktów/list.

 

Teksty SEO mogą być tworzone zarówno w ramach prac on-site, jak i off-site (jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania linków jest wykupowanie artykułów sponsorowanych z odnośnikiem prowadzącym do Twojej witryny).

Co istotne, takie artykuły są wzbogacane o frazy kluczowe dla Twojego biznesu, które wpływają na zwiększenie widoczności w wyszukiwarce. Ponadto należy zadbać o to, aby były interesujące, a także posiadały wysoką wartość merytoryczną. Dobrze, aby odpowiadały na pytania, które najczęściej nurtują użytkowników – oczywiście wszystko w obszarze tematyki Twojej strony.

W ramach content marketingu tworzy się także opisy produktów do sklepu internetowego, opisy kategorii, usług, a także blogi firmowe. Tutaj jako ciekawostkę dodamy, że łatwiej jest pozycjonować strony, na których znajduje się dużo treści, chociaż muszą być one też w odpowiedni sposób przygotowane.

 

Czy tanie pozycjonowanie jest możliwe?

Teoretycznie, każdym z opisanych wcześniej aspektów możesz zająć się samodzielnie. Wymaga to jednak zdobycia wiedzy, jak pozycjonować strony, a także poświęcenia sporej ilości czasu na wprowadzanie zmian. Czy jest to opłacalne? Zwykle nie. Tak jak bardziej korzystne jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, zamiast samodzielnego prowadzenia księgowości, ponieważ czas ten możesz przeznaczyć na rozwój biznesu, pozyskiwanie klientów.

 

A czy tanie pozycjonowanie jest możliwe? I tak, i nie. Z pewnością uda Ci się znaleźć oferty od „specjalistów” SEO, którzy oferują szybkie efekty za małe pieniądze. W serwisach ogłoszeniowych popularna jest możliwość wykupienia 50, 100 czy 500 linków prowadzących do Twojej strony za niskie kwoty. Jeśli dokładnie zapoznałeś się z tym, co pisaliśmy wcześniej, to już pewnie zapaliła Ci się lampka ostrzegawcza w głowie. Żeby nie było wątpliwości – to nie są działania bezpieczne, jest większe prawdopodobieństwo, że zaszkodzą Twojej witrynie niż pomogą. Możesz wydać pieniądze, a nie zauważysz żadnych zmian.

Skuteczne pozycjonowanie stron jest możliwe ale konieczne jest połączenie tych wszystkich prac, o których już pisaliśmy. W tym celu agencja SEO wspiera się płatnymi narzędziami SEO/SEM, konieczne jest regularne sprawdzanie pozycji w Google i kontrolowanie, co przynosi korzyści, a co nie ...i wiele innych czynności.

 

Ale mamy dobrą wiadomość – w wielu przypadkach, mimo, że ustalony jest już cennik pozycjonowania stron (wycenione elementy, działania częściowe), koszt pozycjonowania jest elastyczny. Oznacza to, że to Ty decydujesz, jaki budżet chcesz przeznaczyć na prace SEO/SEM, a firma pozycjonująca wybierze efektywnie działania, aby zmieścić się w budżecie. Dlatego zapoznaj się z naszą ofertą, a jak już będziesz zdecydowany na pozycjonowanie strony internetowej – skontaktuj się z nami !

Pozycjonowanie stron Wrocław – jak wybrać agencję SEO z Wrocławia?

herb Wrocławia, spotkania seo we WrocławiuPozycjonowanie firmy w sieci jest obecnie jednym z najważniejszych elementów marketingu. Bez względu na to, czy sprzedaż swoich usług/produktów prowadzisz wyłącznie przez internet, czy stacjonarnie, posiadanie strony www, która wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania Google, jest wręcz koniecznością. Lecz aby być na pierwszym miejscu w Google, często trzeba skorzystać z pomocy specjalistów.

Czym powinna wyróżniać się dobra firma pozycjonująca z Wrocławia? Zacznijmy od aspektu, który interesuje większość klientów, czyli od cennika pozycjonowania stron we Wrocławiu. Większość agencji SEO nie podaje konkretnych stawek, ponieważ koszty tej usługi określane są indywidualnie, według potrzeb klienta. Istotną kwestią jest metoda rozliczeń za pozycjonowanie. Za pozycjonowanie strony można rozliczać się abonamentowo lub za efekty. Najważniejsze jest to, aby klient dokładnie wiedział, za co płaci oraz miał możliwość zakończenia współpracy, gdy efekty nie będą go satysfakcjonowały (nie warto więc podpisywać np. umowy na rok, której zerwanie grozi ponoszeniem dodatkowych opłat).

Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie stron internetowych we Wrocławiu, to warto też zwrócić uwagę na zakres usług agencji SEO z Wrocławia. Co mogą oferować agencje interaktywne we Wrocławiu zaraz napiszemy, wcześniej chcielibyśmy zasygnalizować, że im szerszy zakres usług, tym statystycznie lepiej dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ nawiązując współpracę z jedną firmą, nie musisz się już martwić o dodatkowe aspekty pozycjonowania, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem pozostawiasz wszystko specjalistom.

Fontanna na rynku we Wrocławiu obok konferencji SEOWażne jest, jakie doświadczenie ma firma pozycjonująca. Jak długo działa w branży SEO/SEM ? Czy otrzymała jakieś nagrody, certyfikaty? O to wszystko możesz zapytać podczas spotkania. Rekomendacją może być również to, obsługą jakich serwisów dana firma pozycjonująca już się zajmowała. Jeżeli są to duże strony czy popularne serwisy e-commerce, to specjaliści tej agencji SEO na pewno się tym pochwalą. Uważaj natomiast na tych „ekspertów”, którzy na rynku są od kilku miesięcy i obiecują Ci miejsce w TOP 3 po podjęciu zaledwie kilku działań.

Ostatnią kwestią, choć niemniej istotną, jest sposób, w jaki odbywa się raportowanie działań zlecenia pozycjonowania strony www. Jak często dostarczane są raporty i jakie informacje zawierają? Czy wyjaśnione są w nich kwestie mogące budzić wątpliwości laika? Jeśli dokument ten ma formę arkusza kalkulacyjnego, z którego amator nic nie wyczyta, to trudno będzie faktycznie mierzyć efekty działań SEO.

Warto wiedzieć też, że dobra firma pozycjonująca nie musi posiadać siedziby w mieście, w którym prowadzisz swój biznes. Dlaczego? Ponieważ obecnie komunikacja odbywa się głównie drogą elektroniczną, nie ma potrzeby organizowania częstych spotkań. A więc jeśli interesuje Ciebie pozycjonowanie stron przez agencję seo we Wrocławiu, to taka agencja SEO może znajdować się równie dobrze w Warszawie czy w Katowicach.

Agencja SEO Wrocław – zakres usług

Ostrów Tumski we Wrocławiu, szkolenia seoJak już wspominaliśmy, w ramach pozycjonowania stron internetowych może być wiele usług. To, które należałoby wybrać, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Nie martw się – doświadczona agencja SEO we Wrocławiu podpowie, czego potrzebujesz. Jej też będzie zależało na Twoich dobrych wynikach, ponieważ dzięki temu ma szansę na dalszą, owocną współpracę.

Zwykle działania w ramach pozycjonowania stron dzieli się na prace on-site i off-site. Te pierwsze odbywają się w ramach danego serwisu, jest to na samym początku tworzenie stron internetowych i projektowanie User Experience / User Interface. Jeśli zlecisz te usługi agencji SEO, to możesz mieć pewność, że od razu podjęte zostaną kroki w celu optymalizacji kodu przyszłego/aktualnego serwisu. W innym wypadku konieczny może być audyt strony, który pozwoli określić, co należy zmienić na stronie www, aby zwiększyć jej widoczność w sieci. Ważny jest także content marketing, czyli marketing treści. To tworzenie opisów, artykułów przydatnych dla użytkownika. Przy czym content marketing wykracza poza sferę on-site, ponieważ może być także jednym ze sposobów na link building.

W ten sposób przechodzimy do drugiego obszaru, w ramach którego odbywa się pozycjonowanie strony firmy. To przede wszystkim marketing szeptany (buzz marketing), obecność w mediach społecznościowych, tworzenie kampanii Google Ads, a także pozycjonowanie lokalne.

Czym mogą skutkować kompleksowe działania? Wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, wzrostem ruchu organicznego oraz czasu wizyty na stronie. A to z kolei bezpośrednio przekłada się na zyski.

Jak przebiega pozycjonowanie strony?

Pręgierz Wrocław, pozycjonowanie stronW większości przypadków pozycjonowanie stron przebiega w bardzo podobny sposób. Agencja SEO z Wrocławia rekomenduje wykonanie audytu SEO, który pozwoli zweryfikować dotychczasową widoczność strony w sieci, a także umożliwi sprawdzenie, jakimi aspektami technicznymi serwisu należałoby się w pierwszej kolejności zająć, aby zwiększyć skuteczność działań.

Następnie opracowywana jest strategia marketingu w sieci. W tym celu wybierane są np. frazy kluczowe dla klienta oraz określane jest, jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć widoczność na nie (usługi, o których pisaliśmy powyżej).

Warto jednak zaznaczyć, że konieczne może być również pozycjonowanie lokalne we Wrocławiu. Celem tego jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania na frazy związane z konkretnym miastem a najlepiej udział w wynikach na mapkach Google. Przykładowo, agencja seo z Dolnego Śląska będzie podejmowała działania takie, aby można było znaleźć stronę na frazę "pozycjonowanie stron Wrocław", czy po prostu "pozycjonowanie Wrocław". Co więcej, Google sam określa lokalizację użytkownika korzystającego z wyszukiwarki i stara się tak dopasować wyniki, aby były zgodne z danym obszarem. Jeśli więc potencjalny klient przebywa we Wrocławiu i wpisuje frazę "agencja seo", to przede wszystkim powinien zobaczyć agencje SEO z Wrocławia, czyli tak jakby wpisał "agencja seo Wrocław

W jaki sposób dąży się do takich efektów? Przede wszystkim tworzona jest wizytówka Google, a także podejmowane jest pozycjonowanie stron w mapach Google. Ponadto trzeba zadbać o spójność danych teleadresowych na wizytówce w Google, a także link-building i optymalizację kodu strony na podstawie fraz powiązanych z danym miastem.