BIZZIT S.A.
Swojczycka 38,
51-501 Wrocław

biuro: Pn-Pt 7:00-15:00

Agencja interaktywna Wrocław, marketing internetowy, kampanie Google Ads, tworzenie i pozycjonowanie stron Wrocław, Katowice, Warszawa, ...cała Polska!

Kontakt

Pozycjonowanie Wrocław – jak wybrać agencję SEO z Wrocławia?

herb Wrocławia, spotkania seo we WrocławiuPozycjonowanie firmy w sieci jest obecnie jednym z najważniejszych elementów marketingu. Bez względu na to, czy sprzedaż swoich usług/produktów prowadzisz wyłącznie przez internet, czy stacjonarnie, posiadanie strony www, która wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania Google, jest wręcz koniecznością. Lecz aby być na pierwszym miejscu w Google, często trzeba skorzystać z pomocy specjalistów.

Czym powinna wyróżniać się dobra firma pozycjonująca z Wrocławia? Zacznijmy od aspektu, który interesuje większość klientów, czyli od cennika pozycjonowania stron we Wrocławiu. Większość agencji SEO nie podaje konkretnych stawek, ponieważ koszty tej usługi określane są indywidualnie, według potrzeb klienta. Istotną kwestią jest metoda rozliczeń za pozycjonowanie. Za pozycjonowanie strony można rozliczać się abonamentowo lub za efekty. Najważniejsze jest to, aby klient dokładnie wiedział, za co płaci oraz miał możliwość zakończenia współpracy, gdy efekty nie będą go satysfakcjonowały (nie warto więc podpisywać np. umowy na rok, której zerwanie grozi ponoszeniem dodatkowych opłat).

Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie stron internetowych we Wrocławiu, to warto też zwrócić uwagę na zakres usług agencji SEO z Wrocławia. Co mogą oferować agencje interaktywne we Wrocławiu zaraz napiszemy, wcześniej chcielibyśmy zasygnalizować, że im szerszy zakres usług, tym statystycznie lepiej dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ nawiązując współpracę z jedną firmą, nie musisz się już martwić o dodatkowe aspekty pozycjonowania, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem pozostawiasz wszystko specjalistom.

Fontanna na rynku we Wrocławiu obok konferencji SEOWażne jest, jakie doświadczenie ma firma pozycjonująca. Jak długo działa w branży SEO/SEM ? Czy otrzymała jakieś nagrody, certyfikaty? O to wszystko możesz zapytać podczas spotkania. Rekomendacją może być również to, obsługą jakich serwisów dana firma pozycjonująca już się zajmowała. Jeżeli są to duże strony czy popularne serwisy e-commerce, to specjaliści tej agencji SEO na pewno się tym pochwalą. Uważaj natomiast na tych „ekspertów”, którzy na rynku są od kilku miesięcy i obiecują Ci miejsce w TOP 3 po podjęciu zaledwie kilku działań.

Ostatnią kwestią, choć niemniej istotną, jest sposób, w jaki odbywa się raportowanie działań zlecenia pozycjonowania strony www. Jak często dostarczane są raporty i jakie informacje zawierają? Czy wyjaśnione są w nich kwestie mogące budzić wątpliwości laika? Jeśli dokument ten ma formę arkusza kalkulacyjnego, z którego amator nic nie wyczyta, to trudno będzie faktycznie mierzyć efekty działań SEO.

Warto wiedzieć też, że dobra firma pozycjonująca nie musi posiadać siedziby w mieście, w którym prowadzisz swój biznes. Dlaczego? Ponieważ obecnie komunikacja odbywa się głównie drogą elektroniczną, nie ma potrzeby organizowania częstych spotkań. A więc jeśli interesuje Ciebie pozycjonowanie stron przez agencję seo we Wrocławiu, to taka agencja SEO może znajdować się równie dobrze w Warszawie czy w Katowicach.

Agencja SEO Wrocław – zakres usług

Ostrów Tumski we Wrocławiu, szkolenia seoJak już wspominaliśmy, w ramach pozycjonowania stron internetowych może być wiele usług. To, które należałoby wybrać, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Nie martw się – doświadczona agencja SEO we Wrocławiu podpowie, czego potrzebujesz. Jej też będzie zależało na Twoich dobrych wynikach, ponieważ dzięki temu ma szansę na dalszą, owocną współpracę.

Zwykle działania w ramach pozycjonowania stron dzieli się na prace on-site i off-site. Te pierwsze odbywają się w ramach danego serwisu, jest to na samym początku tworzenie stron internetowych i projektowanie User Experience / User Interface. Jeśli zlecisz te usługi agencji SEO, to możesz mieć pewność, że od razu podjęte zostaną kroki w celu optymalizacji kodu przyszłego/aktualnego serwisu. W innym wypadku konieczny może być audyt strony, który pozwoli określić, co należy zmienić na stronie www, aby zwiększyć jej widoczność w sieci. Ważny jest także content marketing, czyli marketing treści. To tworzenie opisów, artykułów przydatnych dla użytkownika. Przy czym content marketing wykracza poza sferę on-site, ponieważ może być także jednym ze sposobów na link building.

W ten sposób przechodzimy do drugiego obszaru, w ramach którego odbywa się pozycjonowanie strony firmy. To przede wszystkim marketing szeptany (buzz marketing), obecność w mediach społecznościowych, tworzenie kampanii Google Ads, a także pozycjonowanie lokalne.

Czym mogą skutkować kompleksowe działania? Wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, wzrostem ruchu organicznego oraz czasu wizyty na stronie. A to z kolei bezpośrednio przekłada się na zyski.

Jak przebiega pozycjonowanie strony?

Pręgierz Wrocław, pozycjonowanie stronW większości przypadków pozycjonowanie stron przebiega w bardzo podobny sposób. Agencja SEO z Wrocławia rekomenduje wykonanie audytu SEO, który pozwoli zweryfikować dotychczasową widoczność strony w sieci, a także umożliwi sprawdzenie, jakimi aspektami technicznymi serwisu należałoby się w pierwszej kolejności zająć, aby zwiększyć skuteczność działań.

Następnie opracowywana jest strategia marketingu w sieci. W tym celu wybierane są np. frazy kluczowe dla klienta oraz określane jest, jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć widoczność na nie (usługi, o których pisaliśmy powyżej).

Warto jednak zaznaczyć, że konieczne może być również pozycjonowanie lokalne we Wrocławiu. Celem tego jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania na frazy związane z konkretnym miastem a najlepiej udział w wynikach na mapkach Google. Przykładowo, agencja seo z Dolnego Śląska będzie podejmowała działania takie, aby można było znaleźć stronę na frazę "pozycjonowanie stron Wrocław", czy po prostu "pozycjonowanie Wrocław". Co więcej, Google sam określa lokalizację użytkownika korzystającego z wyszukiwarki i stara się tak dopasować wyniki, aby były zgodne z danym obszarem. Jeśli więc potencjalny klient przebywa we Wrocławiu i wpisuje frazę "agencja seo", to przede wszystkim powinien zobaczyć agencje SEO z Wrocławia, czyli tak jakby wpisał "agencja seo Wrocław

W jaki sposób dąży się do takich efektów? Przede wszystkim tworzona jest wizytówka Google, a także podejmowane jest pozycjonowanie stron w mapach Google. Ponadto trzeba zadbać o spójność danych teleadresowych na wizytówce w Google, a także link-building i optymalizację kodu strony na podstawie fraz powiązanych z danym miastem.