LinkedIn dla prawników, czyli jak wdrożyć social selling w kancelarii prawnej?

Profil kancelarii prawnej na LinkedIn to już nie tylko wizytówka firmy. Sprawdź, jakie korzyści daje prawnikom LinkedIn i jak prawidłowo wdrożyć działania z zakresu social selling, aby pomóc swojej kancelarii prawnej.

Korzyści z prowadzenia konta na LinkedIn

Gdy klient wpisze nazwę twojej kancelarii w wyszukiwarkę, najprawdopodobniej na jednej z pierwszych pozycji wyświetli mu się jej profil na LinkedIn. Dlatego warto zadbać o to, aby był on czytelny, przejrzysty, a przede wszystkim zachęcał do skorzystania z twoich usług. Jednak konto na LinkedIn to nie tylko wizytówka twojej kancelarii, ale przede wszystkim czynnik, który zwiększa jej wiarygodność w oczach potencjalnych klientów. Jeśli dobrze je zaprojektujesz, z myślą o potrzebach swojej grupy docelowej, możesz całkowicie za darmo dotrzeć do ogromnej liczby osób zainteresowanych twoją ofertą. Dodatkowo LinkedIn umożliwia znajdowanie nowych kontaktów biznesowych oraz kreowanie pozycji eksperta branży.
A jak się za to zabrać? Jak wdrożyć social selling w marketingu kancelarii prawnej?

Social selling w kancelarii prawej – od czego zacząć?

Zanim zaczniesz tworzyć lub aktualizować profil swojej kancelarii na LinkedIn, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Do kogo chcesz dotrzeć? To bardzo ważne, dlatego dobrze, jeśli twoja kancelaria ma jakąś główną specjalizację, wtedy łatwiej będzie ci określić grupę swoich odbiorców. Zastanów się również, czy są to częściej osoby fizyczne, czy firmy. Gdy już zdecydujesz, do kogo chcesz dotrzeć na LinkedIn, będziesz mógł formułować komunikaty w interesujący dla nich sposób.
  • Jaki jest twój cel? Powinieneś również zastanowić się nad celem swoich działań na LinkedIn. Warto już na początku wybrać jakąś strategię, która zaciekawi, zwróci uwagę twojej grupy docelowej. Możesz np. skupić się na budowaniu wizerunku kancelarii mocno zaangażowanej w sprawy klientów, ale też takiej, która skupia się na wychwytywaniu ciekawych kruczków prawnych. Możliwości jest naprawdę wiele, z czasem możesz również łączyć te strategie.

Pamiętaj, że cokolwiek będziesz publikował lub udostępniał, musi być to interesujące nie tyle dla ciebie, ile dla twoich odbiorców. Musi być to również napisane zrozumiałym dla nich językiem, a przetłumaczenie niektórych prawnych sformułowań na język przeciętnego Polaka jest nie lada wyzwaniem…

Jak prowadzić profil kancelarii prawnej na LinkedIn?

Nie będziemy tu opowiadać o uzupełnianiu poszczególnych elementów konta, ale o tym, na co zwrócić uwagę, aby działania na LinkedIn przyniosły efekty. Oprócz oczywistości, takich jak obrandowane zdjęcia i grafiki na profilu czy przypisanie pracowników do konta firmowego, musisz pamiętać także, aby być konsekwentnym w działaniu. Udostępniaj na profilu swojej kancelarii nie tylko materiały PR-owe, takie jak wywiad z udziałem prawnika z kancelarii czy udział w ważnym wydarzeniu, ale również informuj o sukcesach kancelarii na polu toczonych spraw. Zalecaną praktyką jest również komentowanie bieżących wydarzeń z zakresu prawa, interesujących opinię publiczną.

Pamiętaj również, że oprócz profilu kancelarii warto prowadzić swój własny profil prawnika na LinkedIn, który dodatkowo będzie wspierał działania promocyjne marki.

czeka na pierwszą ocenę 🙂
zaufali nam m.in.:
pozycjonowanie porównywarek cen
pozycjonowanie usług budowlanych
pozycjonowanie serwisu ogłoszeniowego
pozycjonowanie serwisu modowego, sklepu z odzieżą

artykuły, poradniki

w tym dziale postaramy się przybliżyć wiedzę marketingu internetowego na każdym poziomie, prosto i praktycznie.

pytania?

jeżeli zainteresował Ciebie artykuł, poradnik, zapraszamy do kontaktu z nami - omówimy temat, znajdziemy razem rozwiązania i plan dla Twojej strony www.

No Comments

zostaw komentarz

więcej na naszym blogu

wszystkie artykuły