pozycjonowanie sklepu z ekologiczną żywnością

Bionica

Bionica – sklep zajmujący się sprzedażą ekologicznej żywności, zarówno w sklepach naziemnych jak i w internecie.

Konkurencją dla sklepu ze zdrową żywnością Bionica w działaniach w sieci, jakimi są kampanie Google Ads (AdWords) czy pozycjonowanie stron, są:

  • Ekogram
  • Naturalniezdrowe.pl
  • Bezgluten.pl
  • Biolada
  • Cosdlazdrowia.pl
  • Biosklep.com.pl

Pozycjonowanie sklepu ze zdrową żywnością to przede wszystkim wiedza i analityka SEO/SEM z zakresu zdrowia, żywienia, diety… samo określenie podstawowych fraz typu „zdrowa żywność”, „eko sklep”, „zdrowe jedzenie” jest infantylne analitycznie, a przez to nieoptymalne finansowo, jeżeli nie jesteśmy dużym sklepem z szeroką ofertą ze zdrową żywnością.

Co kryje się za wspomnianą analityką fraz pozycjonowania dla optymalnego (pod kątem finansowym) budowania ruchu na sklepie internetowym?

Odpowiedź to: wyszukiwanie kontekstu, prawdziwego powodu wyszukiwania danego produktu lub powiązanie produktu ze sklepu z szerszym życzeniem kupującego. Przykład? Olej z ostropestu, który wg źródeł jest jedynym naturalnym środkiem spożywczym, który regeneruje wątrobę, można powiązać z frazami dotyczącymi szukania przez kupującego powodów bólu wątroby, dolegliwości i kłucia na wysokości wątroby… czyli dobrym copywritingiem (poradnik na blogu sklepu lub opis na karcie produktu) wspierać pozycjonowanie oferty sklepu na o wiele więcej fraz niż bezpośrednia nazwa oferowanego produktu, zwiększając szanse na większą sprzedaż w sklepie online.

Inne działania jak marketing szeptany, reklama w Google Ads czy monitorowanie rozmów w sieci w temacie zdrowej żywności to oczywiście standardy SEO/SEM, ale ich odpowiednie wyważenie, celność dzięki doświadczeniu agencji SEO to często powód sukcesu sklepu internetowego, jego większej sprzedaży i dalszego rozwoju w internecie.

Masz pytania co do pozycjonowania „zdrowej żywności”? skontaktuj się!

Co mówią o nas klienci?

zobacz wszystkie opinie
“Internet się zmienia a Bizzit zawsze z wyprzedzeniem wie, w którym kierunku. Jak oni to robią nie mam pojęcia. Wiem jednak, że współpracujemy od lat i zawsze jesteśmy z tej współpracy zadowoleni.”
Radosław Urban
LOXIA